عملكرد اسفند ماه 90


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عملكرد اسفند ماه 90

04/12/90 روز سلامت مردان : در راستاي نام گذاري اين روز بعنوان روز سلامت مردان جلسه با همكارهاي آقا برگزار شده و راهكارهاي سلامت مطرح گرديد.

11/12/90 ولادت امام حسن عسگري (ع) : نوشتن فرمايشات حضرت در تابلو LCD و زدن پرده تبريك و اهدا هدايا به بيماران به مناسبت اين روز.

12/12/90 روز انتخابات : جمعه 12 اسفند ماه، همكاران بيمارستان دكتر شيخ حماسه اي ديگر آفريدند .در روز جمعه 12 اسفند همه همكاران بيمارستان دكتر شيخ با توجه به شيفت كاري پاي صندوق راي سيار حاضر شده و پر شور تر از قبل راي خود را به صندوقها انداختند. لازم بذكر است در كنار همكاران ، همراهان بيمار نيز حضور پرشور داشته و اين برنامه نزديك به دو ساعت بطول انجاميد .

13/12/90 وفات حضرت معصومه (س) : زدن پيام تسليت به اين مناسبت و نمايش در تابلو الكتريكي.

15/12/90 : روز درختكاري : با جمع كثيري از همكاران در ستاد مركزي دانشگاه حاضر شده و همراه ديگر همكاران بيمارستانها نهال درختي بر زمين نشانديم.

23/12/90: آمدن حاجي فيروز : برنامه هاي شاد و مفرح برگزاري جشن و سرور ،آمدن حاجي فيروز ، تزئين و نقاشي سالنها گل لبخند را به لبان يكايك كودكان بستري در بخشها نشانده است .يكي از اين برنامه هاي شاد آمدن حاجي فيروز با لباس قرمز و صورت سياه و اهداي هدايا به بيماران بستري در بخشها است كه توسط گروه جمعيت امام علي بصورت افتخاري انجام پذيرفت .لازم بذكر است اين برنامه كه از ساعت 17 تا 19 بطول انجاميد توسط همكاران صدا و سيما پوشش خبري داده شد.

26/12/90برگزاري جشن: طبق هماهنگي با گروه نيكوكاران مشهد براي بيماران دياليز صفاقي برنامه جشني برگزار گرديد. در اين برنامه كه همراه با اجراي تئاتر و مسابقه بود هداياي نوروزي شامل لباس و اسباب بازي به بيماران دياليز صفاقي كه توسط پزشكان و خيرين تهيه شده بود اهدا گرديد.

29/12/90 تزئين سالن ، چيدمان سفره هفت سين : طبق سنوات گذشته شب سال نو با گروه خيرين امام صادق (ع) تزيين سالن و چيدمان سفره هفت سين را داشتيم اين برنامه معمولا چند ساعتي بطول مي انجامد فقط با اين هدف تا در روزهاي عيد همه كودكان بستري و سرپايي احساس غريبي نداشته باشند و حال و هواي نوروز را از نزديك حس كنند حتي اگر به هر دليلي در بيمارستان بستري باشند .

  از درمانگاه آب درماني تا مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان دكتر شيخ ديروز درمانگاه شماره2 يكي از مراكزي بود كه تنها بيماريهاي واگيردار و بيماراني كه به نوعي نيازبه آب درماني و سرم درماني داشتند ، به اين مركز مراجعه مي نمودند . از بيماران گاستروآنتريتي گرفته تا سرماخوردگي وپنوموني و...،نه خبر از شيمی درمانی و ICUبود و نه از بخش جراحی و اتاق عمل .فضای درمانگاه سالني يكپارچه بود كه تخت هاي بيماران در آن چيده شده و گاه شبها پزشكي هندي بيماران را معالجه و درمان مي كرد.امروز مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان سرور تنها مركزي است كه نه فقط در شهرستان مشهد و استان خراسان بلكه در شرق كشور مشغول ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي به كودكان و نوزادان مي باشد. اين مركز امروز با امكانات و تجهيزات روز ، پزشكان ، متخصصان و فوق تخصصان زبده ، بخشهاي تخصصي و فوق تخصصي و امكانات كلينيكي و پاراكلينيكي بطور شبانه روزي مشغول فعاليت است . درمانگاه شماره 2 امروز مركزي است كه بعنوان يك بيمارستان درجه يك با پرسنلي دلسوز درحال ارايه خدمات است و نه تنها بعنوان يك مركز درماني كه بعنوان يك مركز آموزشي فرزندان اين ميهن را كه در آينده سرمايه ها و پزشكان متخصص اين مرزوبوم مي باشند را در خود پرورش مي دهد . بيمارستان دكتر شيخ ، يك مركز فوق تخصصي اطفال 150 تخت خوابي ميباشد كه شامل : ....  

اوقات شرعی