عملکرد مرداد91


همزمانی شروع مرداد ماه سال 1391 با آغازماه مهمانی خدا ،برنامه های خاصی داشت از جمله :

01/05/91 : غبار روبی نمازخانه :

در این روزها با غبارروبي و شستشوی فرشها و پرده های نمازخانه ، زدن دعاها و ادعیه های مناسبِ این ماه به دیوارها ،مرتب کردن کتابهای دعا و تعویض مهرهای شکسته ، با همکاری جمعی از همکاران باستقبال ماه مبارک رمضان رفته وبرای فرارسیدن بهار قرآن ، ماه عبادتها و نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه با حال و هوای تازه و معطر به گلاب و مشگ و عنبر به انتظار نشسته ایم.

05/05/91 : برگزاری مسابقه نقاشی و مقاله نویسی

این مسابقه با هدف آشنایی بیشتر کودکان با مراسم ماه مبارک رمضان و بازگو کردن و به تصویر کشیدن آنچه ازسحر و افطار در ذهن کودکانه شان دارند "برای فرزندان دوره دبستان و راهنمایی همکاران برپا گردید و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا شد .

15/05/91 : میلاد امام حسن مجتبی و نصب پرده میلاد

همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) و آغاز هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام خیرین بیمارستان دکتر شیخ با اهدا بسته های آذوقه خشک به یاری بیماران نیازمند شتافته و بار دیگر همچون سنوات قبل ،این عزیزان را میهمان دستان گرم و دلهای اکرام و سخاوت کردند.

در این عمل خیرخواهانه و خداپسندانه که با همکاری جمعی ازخیرین و پزشکان بیمارستان انجام گرفت به تعداد کثیری از بیماران نیازمند در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) بسته بندی آذوقه خشک اهدا گردید.

15/05/91 : با همت بالای خیرین از شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیزهر شب به تعداد 50 نفر از همراهان بیمار بسته بندی افطاری جهت افطارهمراهان اهدا میگردد.

15/05/91 : بمناسبت هفته ترویج تغذیه با شیر مادر : اهدا کتاب به مادرانی که فرزندانشان از شیر مادر تغذیه میکنند همراه با مسئول بهداشت و سوپر وایزر آموزشی .

19/05/91 :ضربه خوردن حضرت علی (ع) ،نصب پرده تسلیت و عزاداری حضرت بعد از نماز ظهر و عصر.

21/05/91 : شهادت حضرت علی (ع) ،نصب پرده تسلیت و عزاداری حضرت بعد از نماز ظهر و عصر.

26/05/91 : برگزاری کلاس اطفائ حریق برای کلیه همکاران بیمارستان بصورت تئوری و عملی.

29/05/91 :عید سعید فطر و نصب پرده تبریک و همچنین پذیرایی از همکاران و همراهان بیمار در کلیه بخشها و واحدها .

31/05/91 :برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی ،فرزندان همکاران در رابطه با مسابقه نقاشی رمضان
  از درمانگاه آب درماني تا مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان دكتر شيخ ديروز درمانگاه شماره2 يكي از مراكزي بود كه تنها بيماريهاي واگيردار و بيماراني كه به نوعي نيازبه آب درماني و سرم درماني داشتند ، به اين مركز مراجعه مي نمودند . از بيماران گاستروآنتريتي گرفته تا سرماخوردگي وپنوموني و...،نه خبر از شيمی درمانی و ICUبود و نه از بخش جراحی و اتاق عمل .فضای درمانگاه سالني يكپارچه بود كه تخت هاي بيماران در آن چيده شده و گاه شبها پزشكي هندي بيماران را معالجه و درمان مي كرد.امروز مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان سرور تنها مركزي است كه نه فقط در شهرستان مشهد و استان خراسان بلكه در شرق كشور مشغول ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي به كودكان و نوزادان مي باشد. اين مركز امروز با امكانات و تجهيزات روز ، پزشكان ، متخصصان و فوق تخصصان زبده ، بخشهاي تخصصي و فوق تخصصي و امكانات كلينيكي و پاراكلينيكي بطور شبانه روزي مشغول فعاليت است . درمانگاه شماره 2 امروز مركزي است كه بعنوان يك بيمارستان درجه يك با پرسنلي دلسوز درحال ارايه خدمات است و نه تنها بعنوان يك مركز درماني كه بعنوان يك مركز آموزشي فرزندان اين ميهن را كه در آينده سرمايه ها و پزشكان متخصص اين مرزوبوم مي باشند را در خود پرورش مي دهد . بيمارستان دكتر شيخ ، يك مركز فوق تخصصي اطفال 150 تخت خوابي ميباشد كه شامل : ....  

اوقات شرعی