کلنیک لوپوس

 

معرفی کلینیک لوپوس

 بیماری "لوپوس اریتماتو" یکی از بیماریهای سیستم ایمنی است که سبب درگیری و ابتلا بسیاری از اعضای بدن نظیر کلیه ها، مفاصل، کبد و ... می شود. علائم این بیماری بسیار متنوع می باشد و معمولاً با تب، التهاب مفاصل، رنگ پریدگی، تغییر رنگ ادرار و ... شروع می شود و به تدریج گسترش می یابد.

افراد مبتلا به بیماری لوپوس نیازمند پیگیری و درمان طولانی مدت توسط گروههای مختلف پزشکی بویژه "متخصصین روماتولوژی" و "متخصصین کلیه و سیستم ادراری" می باشند.

کلینیک لوپوس که با همکاری و مشارکت گروه روماتولوژی و نفرولوژی کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای اولین بار در بیمارستان فوق تخصصی کودکان دکترشیخ راه اندازی شده است با هدف تشخیص به موقع، پیگیری و درمان مناسب برای این بیماران می باشد.

کلینیک لوپوس چهارشنبه های آخر هر ماه از ساعت 13-11 صبح در قسمت درمانگاههای بیمارستان دکترشیخ آماده خدمت به بیماران می باشد.

 

نحوه نوبت گیری:

در روز مورد نظر بیماران برای متخصص روماتولوژی و نفرولوژی کودکان هر کدام یک قبض تهیه می نمایند.

 

 

برنامه حضور پزشکان در درمانگاه لوپوس

 

چهارشنبه

29/2/95

دکتر قانع

دکتر ملک

چهارشنبه

26/3/95

دکتر آذرفر

دکتر ملک

چهارشنبه

30/4/95

دکتر ناصری

دکتر ملک

چهارشنبه

27/5/95

دکتر اسماعیلی

دکتر ملک

چهارشنبه

31/6/95

دکتر قانع

دکتر ملک

چهارشنبه

28/7/95

دکتر آذرفر

دکتر ملک

چهارشنبه

26/8/95

دکتر ناصری

دکتر ملک

چهارشنبه

24/9/95

دکتر اسماعیلی

دکتر ملک

چهارشنبه

29/10/95

دکتر قانع

دکتر ملک

چهارشنبه

27/11/95

دکتر آذرفر

دکتر ملک

چهارشنبه

25/12/95

دکتر ناصری

دکتر ملک

 

 

  از درمانگاه آب درماني تا مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان دكتر شيخ ديروز درمانگاه شماره2 يكي از مراكزي بود كه تنها بيماريهاي واگيردار و بيماراني كه به نوعي نيازبه آب درماني و سرم درماني داشتند ، به اين مركز مراجعه مي نمودند . از بيماران گاستروآنتريتي گرفته تا سرماخوردگي وپنوموني و...،نه خبر از شيمی درمانی و ICUبود و نه از بخش جراحی و اتاق عمل .فضای درمانگاه سالني يكپارچه بود كه تخت هاي بيماران در آن چيده شده و گاه شبها پزشكي هندي بيماران را معالجه و درمان مي كرد.امروز مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان سرور تنها مركزي است كه نه فقط در شهرستان مشهد و استان خراسان بلكه در شرق كشور مشغول ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي به كودكان و نوزادان مي باشد. اين مركز امروز با امكانات و تجهيزات روز ، پزشكان ، متخصصان و فوق تخصصان زبده ، بخشهاي تخصصي و فوق تخصصي و امكانات كلينيكي و پاراكلينيكي بطور شبانه روزي مشغول فعاليت است . درمانگاه شماره 2 امروز مركزي است كه بعنوان يك بيمارستان درجه يك با پرسنلي دلسوز درحال ارايه خدمات است و نه تنها بعنوان يك مركز درماني كه بعنوان يك مركز آموزشي فرزندان اين ميهن را كه در آينده سرمايه ها و پزشكان متخصص اين مرزوبوم مي باشند را در خود پرورش مي دهد . بيمارستان دكتر شيخ ، يك مركز فوق تخصصي اطفال 150 تخت خوابي ميباشد كه شامل : ....  

اوقات شرعی