شيمي درماني

 

بخش شيمي درماني


بخش شيمي درماني در همجواري درمانگاه در طبقه هم کف ، تنها مركز ارائه خدمات به كودكان مبتلا به بيماري هاي بدخيم مختلف در شرق كشور ميباشد. بخش داراي 8 تخت فعال در شيفت هاي صبح و عصر است كه پذيرش بيماران ، آماده سازي و بستري بيماران مجزا از هم ميباشد .  داروهاي شيمي درماني توسط پرستار مجرب تحت شرايط داخل هود مخصوص داروهاي شيمي درماني آماده ميشود. در ضمن فراورده هاي خوني نيز در اين واحد ترانس ميشود. تعداد مراجعين سرپايي اين بخش در سال 1390 حدود 3000 نفر بوده است .

اقدامات خاص

1-      اماده سازي انواع داروهاي شيمي درماني

2-      تزريق فراورده هاي خوني و فاكتور هاي انعقادي

3-      تزريق IVIG

4-      اين مركز تنها مركز انجام BMB-IT-BMA  تحت بيهوشي در كل كشور ميباشد.

5-      آموزش پرسنلي ساير مراكز و استانها توسط پرسنل مجرب

6-      تهيه آبسرد كن – DVD– تلوبزيون – يخچال  جهت رفاه حال بيماران

7-      پاسخ دهي تلفني به كليه بيماران و جواب دهي بعد از هماهنگي با اساتيد محترم

8-      وجود پوستر و پمفلت آموزشي جهت مطالعه والدين  

فعاليت هاي رفاهي در راستاي حاكميت باليني و بهبود كيفيت :

1-      ساخت و افتتاح واحد شيمي درماني سرپايي در فضايي بزرگتر وراه اندازي اتاق عمل سرپايي در جوار بخش شيمي درماني جهت انجام IT و BMA

2-      ساخت سالن بازي در فضاي هم جوار بخش در راستاي رضايتمندي بيماران

3-      رنگ آميزي ونقاشي سالن و اتاق هاي بيماران

4-      نصب تلويزيون و DVD مجزا در كليه اتاق ها

5-      تهيه مايكروفر جهت همراهيان

6-      تهيه تخت تاشو جهت كليه همراهيان

7-      ساخت كمد وسايل در انتهاي سالن جهت وسايل شخصي بيماران

8-      ابدارخانه مجزا جهت همراهيان و بيمارن

9-      نصب ديس پنسر در كليه اتاق ها جهت ارتقا ء‌ سطح كنترل كيفيت

10-  وجود نگهبان د ردرب ورودي

11-  صندوق رسيدگي به شكايات و پيشنهادات

12-  صندوق ثبت خطاهاي ناخواسته

13-  استفاده از خيرين از طريق واحد مددكاري

14-  تعبيه اكواريوم در سالن بخش

15-  برگزاري جشن به مناسبت هاي مختلف و جشن تولد

16-  دادن جوايز توسط پرستاران به بيماران براي برقراري ارتباط موثر  و همكاري در انجام پروسه ها ( اسباب بازي – دفتر نقاشي و .... )

لازم به ذكر است با توجه به همكاري اساتيد و پرستاران اين مركز موفق به كسب تقدير نامه كشوري در زمينه اجراي طرح هموويژلانس شده است.

 


 

 

 

 

 

  از درمانگاه آب درماني تا مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان دكتر شيخ ديروز درمانگاه شماره2 يكي از مراكزي بود كه تنها بيماريهاي واگيردار و بيماراني كه به نوعي نيازبه آب درماني و سرم درماني داشتند ، به اين مركز مراجعه مي نمودند . از بيماران گاستروآنتريتي گرفته تا سرماخوردگي وپنوموني و...،نه خبر از شيمی درمانی و ICUبود و نه از بخش جراحی و اتاق عمل .فضای درمانگاه سالني يكپارچه بود كه تخت هاي بيماران در آن چيده شده و گاه شبها پزشكي هندي بيماران را معالجه و درمان مي كرد.امروز مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان سرور تنها مركزي است كه نه فقط در شهرستان مشهد و استان خراسان بلكه در شرق كشور مشغول ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي به كودكان و نوزادان مي باشد. اين مركز امروز با امكانات و تجهيزات روز ، پزشكان ، متخصصان و فوق تخصصان زبده ، بخشهاي تخصصي و فوق تخصصي و امكانات كلينيكي و پاراكلينيكي بطور شبانه روزي مشغول فعاليت است . درمانگاه شماره 2 امروز مركزي است كه بعنوان يك بيمارستان درجه يك با پرسنلي دلسوز درحال ارايه خدمات است و نه تنها بعنوان يك مركز درماني كه بعنوان يك مركز آموزشي فرزندان اين ميهن را كه در آينده سرمايه ها و پزشكان متخصص اين مرزوبوم مي باشند را در خود پرورش مي دهد . بيمارستان دكتر شيخ ، يك مركز فوق تخصصي اطفال 150 تخت خوابي ميباشد كه شامل : ....  

اوقات شرعی